Gordion Arabuluculuk
  • İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagis Plaza Apt. Kat: 3 No: 43 / 5 ÇANKAYA / ANKARA
  • info@gordionarabuluculuk.com
  • 0312 286 42 44

PINAR AKSOY GÜLASLAN

AVUKAT & ARABULUCU

Dokuz Eylül  Üniversitesi  Hukuk Fakültesi mezunudur. Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim dalı Ticaret Hukuku Bilimdalında yüksek lisansını tamamlayarak “Hisse Senetlerin Halka Arzı ve Satış Süreçleri” konulu tez yazmıştır.

Meslek hayatına 2003 yılında Mesci Hukuk Bürosunda/Ankara  avukat olarak başlamıştır. Özel Akay Hastanesi’nde  2005-2016 yılları arasında hukuk müşaviri, 2014-2016 yılları arasında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Hastane organizasyonu,yönetim süreçleri, birleşme, devralma,denetim konularında uzmandır.

2017 yılında  Sağlık Hukuk Bürosunu kurmuştur.  Tıbbi derneklerin, hastanelerin,şirketlerin  hukuk danışmanlığı  ve özellikli davaların yargılama süreçlerini ulusal ve uluslararası  alanda takip etmektedir.

2018-2020  yılları arasında İngiltere /Londra ‘da sağlık hukuku alanında  çalışmalarda bulunmuş,PPP (kamu özel ortaklığı ) projelerinin takibi ve finansal yapısı hakkında eğitim faaliyetlerine katılmıştır.

Sağlık Hukuku ve Ticaret Hukuku konularında makaleleri, kitap bölüm  yazıları , kitap editörlükleri bulunmaktadır. Türkiye Barolar Birliği, Ankara Barosu, Özyeğin  Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi,Atılım Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi gibi  pek çok  kurumun akademik etkinliklerinde  konuşmacı, eğitmen, moderatör olarak yer almıştır. Akademik gelişimi için kongrelere katılmış ayrıca düzenleme kurullarında görev yapmıştır.Ulusal ve uluslararası medya kanallarında özellikle  sağlık alanında görüşlerde bulunmuştur.  Ankara yargı yeri çevresinde bilirkişi olarak görev yapmıştır.

İş hukuku , ticaret hukuku ve sağlık hukuku alanında uzman arabulucudur.

İyi derecede ingilizce  bilmektedir.