Gordion Arabuluculuk
  • İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagis Plaza Apt. Kat: 3 No: 43 / 5 ÇANKAYA / ANKARA
  • info@gordionarabuluculuk.com
  • 0312 286 42 44

GorDİON ARABULUCULUK

| Hakkımızda

Türk Hukuk Sisteminde son dönemde yapılan en önemli reformlardan biri saydığımız arabuluculuk müessesesine ilişkin bilimsel, çağdaş ve dinamik bir bakış açısına ihtiyaç olduğu düşüncesinden hareketle 2020 yılında Gordion Arabuluculuk, Tahkim ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezini kurduk.

Her biri alanında uzman, yargılama sürecinin farklı aşamalarında görevler icra etmiş, hukuk eğitimi alanında görevler almış, yetkin ve sürekli kendini geliştirme çabasındaki arabulucu kadromuzla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kadromuzun da aktif çalışmalarıyla uyuşmazlıkların, mahkemelere taşınmadan hızlı, güvenli, ekonomik ve menfaat temelli bir şekilde barışçıl yoldan çözülmesini amaçlıyoruz.

“ÇÖZÜMSÜZ UYUŞMAZLIK YOKTUR.”  Sloganıyla yola çıktık ve kullandığımız bilimsel tekniklerle her bir uyuşmazlığın çözümüne ilişkin ipuçlarını açığa çıkarıp tarafların kendi kendilerine çözümü bulacaklarına inanıyoruz. Çözümünde rol aldığımız tüm uyuşmazlıklarda bu inancımızın ne kadar isabetli olduğunu gururla izliyoruz.

Uçları içe kıvrılmak suretiyle gizlendiği için çözümü imkansız görünen Gordion Düğümünün efsanedeki gibi kılıçla kesilmesinin geçici bir zafer olduğunu ve uzun vadede taraflara yarar getirmeyeceğini düşünmekteyiz. Her türlü uyuşmazlığın mutlaka barışçıl bir çözüm yolunun bulunacağını, uygulayacağımız özgün ve bilimsel müzakere teknikleriyle bütün düğümlerin çözülebileceğini biliyoruz.

Çözüme giden yolda tüm paydaşların sadece asıl meseleye odaklanmalarının ve dikkatlerini dağıtacak hiçbir dış etmen bulunmamasının önemine inanıyoruz. Mevcut teknolojik imkanların tümüyle kullanıldığı, arabuluculuk ve tahkim faaliyetlerinde ihtiyaç duyulacak her türlü donanıma ve fiziksel altyapıya sahip, görüşmelerin gizlilik içinde yapılmasını sağlayacak bir ortam yarattık.  Temiz, ferah, huzurlu ve konforlu bu ortamımızı tüm kullanıcıların hizmetine sunduk.

Merkezimiz, ortak/çözüm ortağı olsun ya da olmasın tüm arabulucuların hizmetine açıktır. Görüşme/toplantı odalarının sayısı, bilgisayar, yazıcı ve gerekli kırtasiye malzemeleri yönünden her türlü ihtiyaca karşılık verecek yeterlikte hazırlanmıştır. Odalarımız aynı anda 5 ayrı toplantının yürütülebileceği şekilde düzenlenmiş olup, uygun sekretarya hizmeti de verilmektedir.

|   MİSYONUMUZ

Hukuki uyuşmazlıkların mahkemelere taşınmadan barışçıl, hızlı, etkin, ekonomik ve güvenli şekilde çözümünü sağlamaya yönelik eksiksiz, nitelikli ve sürekli hizmet sunmaktır.

|   VİZYONUMUZ

Hukuka bağlı, meslek etiğinden ödün vermeyen, tarafsız, bağımsız, yenilikçi, toplum barışına katkı sunan, paydaşlarınca öncelikle tercih edilen bir merkez olmaktır