Gordion Arabuluculuk
  • İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagis Plaza Apt. Kat: 3 No: 43 / 5 ÇANKAYA / ANKARA
  • info@gordionarabuluculuk.com
  • 0312 286 42 44

HAKAN ALİ TURGUT

AVUKAT & ARABULUCU

1990 yılında Maltepe Askeri Lisesini, 1994 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş ve 1994-1996 yılları arasında stajını tamamlayıp Askeri hakim olarak göreve başlamıştır.

Çeşitli askeri mahkemelerde hakim, savcı ve hukuk müşaviri olarak görev yapmış, bu görevler esnasında pek çok mesleki gelişim seminer/programlarına katılmış, bunların yanısıra 2009 yılında ABD- Rhode Island-Uluslar Arası Hukuk Çalışmaları Savunma Enstitüsü’nde (Defense Institute of International Legal Studies-DIILS) Hukuk Gelişim programına ve 2011 yılında Avrupa Konseyi- Adalet ve Hukuk İşbirliği Departmanı tarafından verilen İnsan hakları Gelişim sertifika programına katılmıştır. 2014 yılında Askeri Yüksek İdare Mahkemesi üyeliğine seçilmiş ve 2018 yılında kendi isteğiyle emekliye ayrılmıştır.

2003 yılında Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim dalında yüksek lisans yapmış “Modern Devlette Politik Katılım” konusunda tez yazmıştır.

Emekliliğini müteakip Turgut & Korkusuz Avukatlık bürosunda serbest avukat olarak çalışmaya başlamış, TOBB Üniversitesince verilen temel Arabuluculuk eğitimini (Haziran 2017) , Ticaret Hukuku uzman arabuluculuk eğitimini (Aralık 2020); Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesince verilen İş Hukuku Uzman Arabuluculuk eğitimini (Şubat 2020) ve Fikri ve Sınai Haklar alanında Uzman Arabuluculuk eğitimini (Kasım 2020) alarak İş hukuku, Ticaret hukuku ve fikri mülkiyet hukuku alanlarında uzman arabulucu unvanlarını kazanmıştır ve Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Siciline kayıtlı uzman arabulucudur.

Evli ve iki çocuk babası olup çok iyi seviyede İngilizce bilmektedir.