Gordion Arabuluculuk
  • İşçi Blokları Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. Bagis Plaza Apt. Kat: 3 No: 43 / 5 ÇANKAYA / ANKARA
  • info@gordionarabuluculuk.com
  • 0312 286 42 44

Çorum’un İskilip İlçesi’nde doğmuştur. 

A.Ü. Hukuk Fakültesi’nde okurken T.C. Emekli Sandığı ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde çalışmış, 1977 yılında Hukuk Fakültesi’ni bitirdikten sonra avukatlık stajını yapıp eşinin tayini dolayısıyla gittikleri Diyarbakır‘da, Diyarbakır Belediyesi Hukuk İşleri Müdür Vekili olarak görev yapmıştır.

Daha sonra Ankara’da T.C. Ziraat Bankası Bakanlıklar Şubesi ve Diyarbakır Merkez Şube’de kadrolu avukat olarak görev yapmış, sonra da T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü Hukuk Müşavirliği’nde çalışmıştır.

Bilahare Maliye Bakanlığı’na bağlı Ankara Muhakemat Müdürlüğü’nden Müşavir Hazine Avukatı olarak kendi isteğiyle emekli olmuştur.

Emekli olmaya karar verince, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Ankara Keçiören Atatürk Çocuk Yıvası’nda gönüllü annelik yapmaya başlamış, on bir yıl devam etmiştir. Bu arada da Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nde üye olarak faaliyet göstermiştir.

Hazine Avukatları Derneği’nde Başkan Yardımcılığı, Yenimahalle Yetiştirme Yurdu Derneği’nde denetçilik yapmıştır. Halen Greenpeace, Çocuk Alanında Çalışan Avukatlar Ağı (ÇAÇAv), Kadın ve Mücadele Derneği ve Ankara Barosu Cumhuriyet Kurulu Üyesi olup Çocuk Sevenler Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Ayrıca yağlı boya resim çalışmaları yapmakta olup Ankara Barosu Eğitim Merkezi Sergi Salonu’nda 2011 yılında kişisel sergi açmıştır.

Evli ve iki çocuk annesidir.